Журнал

для виробників та споживачів тари і упаковки

Асоціація

пакувальників
україни

b2b

пошуковий портал
тари і упаковки

ЕВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК ГНУЧКИХ ТУБ

07.09.2023

Європейський ринок гнучких туб був стабільним у першій половині 2023 року. Європейська асоціація виробників туб (etma) повідомляє про зростання поставок майже на 2 % до загального обсягу близько 6,2 млрд одиниць.


Драйвером зростання стали поставки на фармацевтичний ринок, які зросли на добрих 5%. Попит на ринках косметики та стоматологічної допомоги також розвивався позитивно зі збільшенням приблизно на 2 % кожен. Поставки в харчовий сектор стагнували, а попит на туби для побутової та технічної продукції значно скоротився, приблизно на 20%.

 

«Загалом ми дуже задоволені результатом у першій половині року, оскільки ринки збуту, що домінують за обсягом, розвивалися позитивно», — підкреслює президент etma Марк Еглер (Mark Aegler).

 

«Вузькі місця» у високоякісних перероблених матеріалах

Клієнти все більше наполягають на використанні перероблених матеріалів у тубах як частини їхньої концепції сталого розвитку. Однак існують вузькі місця в доступності високоякісних матеріалів для вторинної переробки.

 

«Для полімерних туб необхідну кількість, безумовно, неможливо досягти шляхом механічної переробки лише використаної полімерної упаковки. Хімічна переробка може бути додатковим варіантом для усунення розриву, особливо для складних композитних конструкцій. Тут потрібні відповідні політичні вказівки на європейському рівні. щоб можна було здійснити необхідні інвестиції в потужності з переробки», – повідомляє Еглер.

 

Прогноз на решту 2023 року сповнений невизначеності

Ситуація на ринках сировини та енергоносіїв ще більше полегшилася. Однак рівні цін залишаються вищими за докоронні та довоєнні рівні. Витрати на оплату праці та наявність робочої сили також залишаються надзвичайно низькими. Крім того, слабка економіка в Європі та триваюча висока інфляція негативно впливають на купівельну спроможність споживачів та настрої щодо витрат.

 

«Політичне та економічне середовище залишається складним. Незважаючи на все ще високу кількість замовлень, деякі виробники туб зараз фіксують незначне зниження кількості вхідних замовлень. Хоча наразі немає причин скаржитися, прогнози щодо розвитку ринку в другій половині року піддаються значній невизначеності", - резюмує Еглер.

 

Джерело: etma